Kogemusnoustaja

 

Olen kogemusnõustaja. Nõustan Sind teemadel laste allergiad ja toidutalumatused, atoopiline dermatiit ja laste krooniline kõhukinnisus. Koos leiame lahendused!

 

Tere! Minu nimi on Kätlin Lainola.

 

Olen ema kahele tublile lapsele. Üks minu lastest on allergik ning seetõttu oleme läbinud koos väga keerulise teekonna. Võib öelda, et oleme läbinud selle teekonna koos terve perega, sest paratamatult mõjutab see ka nende igapäevaelu.

 

Olles oma teekonna alguses, olin ma üpris suures ahastuses, sest pöörduda ei olnud justkui kellegi poole, samas nõu ja abi oli väga vaja. Vaatamata suurele magamatusele hakkasin ise infot otsima- lugesin läbi palju raamatuid, otsisin infot internetilehekülgedelt ning erinevatest foorumitest ja gruppidest ning tegin kõik selleks, et minu laps saaks võimalikult täisväärtuslikku ning temale sobivat toitu.
Veetsin suure osa ajast köögis retsepte katsetades, kõike kirja pannes ning järeldusi tehes. Kui veidi aega üle jäi, siis jälle lugesin, lugesin, lugesin ning õppisin ja katsetasin.

 

Köögis veedan ma siiani suure osa oma ajast, sest meie teekond allergiate ning talumatustega  ei ole veel päris läbi. Laps on terve ja rõõmus, aga see tähendab seda, et ta peab endale sobilikku toitu saama.

 

Ühel hetkel tundsin, et olen väga suure töö ära teinud ja sooviksin toetada ja olla abiks teistele samas seisus emadele. Seetõttu läbisin põhjaliku koolituse, et saada kogemusnõustajaks. 

 

Siin ma nüüd siis olen- olemas Sinu jaoks, armas Ema (või miks mitte ka Isa)! Kui Sinu lapsel on toiduallergiad või -talumatused (või Sa alles kahtlustad seda) ning sooviksid oma muresid jagada emaga, kes on olnud samas seisus, siis võta minuga julgelt ühendust!

Kuulan ning toetan Sind Sinu teekonnal. Räägin Sulle, mis on mind ja minu last aidanud ning kuidas oleme toiduallergiad kontrolli alla saanud.

 

Leiame koos lahendused, kuidas Sinu ja Sinu pere igapäevaelu taas  rõõmsam ning murevabam oleks. 

 

Olen ka Kogemusnõustajate Koja liige.

 

Kogemusnoustaja_Katlin_Lainola

Teemad, millega saan Sulle toeks olla

Allergia ja toidutalumatus lapseeas

Atoopiline dermatiit lastel

Laste krooniline kõhukinnisus

Kes on kogemusnõustaja?

Kogemusnõustaja on professionaal, kellel on läbi töötatud oma isiklik taastumiskogemus või -kogemused ning, kes on läbinud ka kogemusnõustaja väljaõppe.

Kogemusnõustamine on sarnase kogemusega inimeste vahel toimuv teadmiste- ja kogemustevahetus ja/või nõustamine, mille käigus pakutakse kogemuslikku emotsionaalset-, sotsiaalset- ja/või praktilist tuge.

Kogemusnõustamine on aastast 2014 Eestis ametlikult tunnustatud aitamistöö meetod.
Aastast 2016 on kaasatud kogemusnõustamise teenus nii Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooniteenust kui Töötukassa teenuste hulka tasustatud poolprofessionaalse teenusena, nagu seda varem on olnud tugiisikuteenus.

Loe kogemusnõustamisest lähemalt.